نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

علیرضا علمی دبیر انجمن شركت‌های اینترنتی:

مقبولیت سازمان نصر در گرو مشاركت حداكثری است

آنلاین / 11 مهر 1390


تعداد بازدیدکنندگان 1293 بازدید نسخه چاپی

علیرضا علمی دبیر انجمن شركت‌های اینترنتی ایران و كاندیدای سومین دوره انتخابات سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران مقبولیت سازمان نصر رادر گرو مشاركت حداكثری اعضاء دانست.

به گزارش ایتنا به نقل از روابط عمومی پیشنهاد۲۰، نایب رییس انجمن شركت‌های اینترنتی ایران با بیان اینكه اعتقاد دارم در دوره دوم سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تلاش‌هایی صورت گرفته و زیرساخت‌های مفیدی ایجاد گردیده اظهار داشت: در جریان مذاكرات متعددی كه با برخی از اعضاء سازمان در خصوص بحث‌های انتخاباتی داشتم رضایت نسبی بالایی مشاهده نكردم و این موضوع را می‌توان از میزان پرداخت حق عضویت شركت‌ها مشخص نمود. در بررسی‌هایی كه انجام گرفت عموماً انتظار داشته‌اند كه به نوعی در سیستم مدیریتی و اجرایی بدنه سازمان نقش ایفا كنند و وجود برخی محدودیت‌ها و ضوابط غیرضروری دلیل فاصله آن‌ها از سازمان گردیده است.

وی افزود: فكر می‌كنم كمیسیون‌ها باید كمی فعال‌تر شده و تصمیماتشان ضمانت اجرایی بیشتری پیدا كنند. تا آنجایی كه از ساختار سازمان برداشت می‌گردد، عملاً كمیسیون‌ها نماد و سمبل رسته‌های مختلف صنفی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌باشند. پس عملاً تصمیمات و جایگاه آن‌ها بسیار حائز اهمیت بوده و باید مورد توجه قرار گرفته و در حد مقدورات بدون كم و كاست و اعمال سلیقه از جانب هیئت مدیره پیگیری و اجرا شود.

علیرضا علمی در ادامه این گفت‌وگو ادامه داد: فرایند تشكیل كمیسیون‌ها، انتخاب اعضاء و حتی رییس كمیسیون‌ها باید طی فرایندی دموكراتیك صورت پذیرد و فضا كمی باز شود تا اعضاء سازمان امكان مشاركت بیشتری داشته باشند. باز شدن فضا و فرایندهای دموكراتیك، مسیر اعمال سلیقه‌های شخصی یا انحرافات را در مراكز صنفی و اجتماعی سد خواهد نمود.

وی تصریح كرد: گویی سازمان یك چتر حمایتی جامع و فراجناحی است كه تمامی رسته‌های صنفی را در دل خود جای داده. پس باید پیگیر جزئی‌ترین دغدغه‌های اعضاء باشد. برای مدیران سازمان نرم افزار، سخت افزار یا اینترنت نباید تفاوتی داشته باشد و با توجه به اینكه طبق اساسنامه سازمان برای رسته‌ها كرسی‌های مشخصی در هیئت مدیره درنظر گرفته نشده است. پس عملاً به صورت نانوشته این وظایف به كمیسیون‌های تخصصی محول گردیده و شایسته نیست هیئت مدیره در مسایل ریز كمیسیون‌ها و رسته‌ها كه ممكن است خارج از تخصص و یا اشراف برخی اعضاء هیئت مدیره هم باشد ورود نماید. فقط باید نظارت داشته باشد كه از چارچوب‌های قانونی كشور عدول نشود.

علمی با بیان اینكه حوزه تعاملات سازمان باید علاوه بر تعاملات دولتی به صورت فراگیر شامل سایر مجموعه‌ها و تشكل‌های بخش خصوصی هم شود ابراز داشت: سازمان باید با گسترش دامنه تعاملات خود از ظرفیت‌های موجود در سایر مجموعه‌ها همچون اتاق بازرگانی، انجمن‌ها، اتحادیه‌ها و مجامع استفاده نموده و آن‌ها را مورد حمایت خود قرار دهد.

دبیر انجمن شركت‌های اینترنتی ایران در پایان شجاعت، جسارت، پاكدامنی، تعهد و تخصص و استقلال رای را از خصوصیاتی دانست كه لازمه هر شخصیت صنفی است و اظهار داشت: با توجه به اینكه طی چند سال خدمت مستمر در انجمن شركت‌های اینترنتی ایران، تجاربی به دست آورده‌ام در صورت توفیق حضور در هیئت مدیره این تجارب و توان را در جهت رفع مشكلات كلیه شركت‌های صنف اعمم از نرم افزاری، سخت افزاری و... به كار خواهم گرفت.