نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

ده افزونه خارق‌العاده برای نرم‌افزار Outlookتعداد بازدیدکنندگان 6292 بازدید نسخه چاپی

خوراك آماده است: اگر دوست دارید از نرم‌افزار Outlook خود به خوبی استفاده كنید و به دنبال افرونه خارق‌العاده برای Outlook می‌گردید تا بهترین استفاده را از آن ببرید، این مقاله را دنبال كنید. به درستی outlook یكی از بهترین برنامه‌های چك كردن ایمیل است كه بسیاری از امكانات آن از قبیل نامه‌نگاری، دفترچه تماس، یادآوری تماس‌ها و از همه مهم‌تر آرشیوسازی مستنداتمان و ... از ابزار‌های بسیار خوب آن هستند.

اما برای بهینه‌سازی آن و استفاده بهتر از آن، افزونه‌هایی طراحی شده است كه استفاده از آن را بسیار آسان‌تر خواهد كرد، اما به راستی بهترین این ابزرا‌ها و افزونه‌ها كدامند؟ حتماً با این مسئله برخورد داشته‌اید كه با افزودن افزونه‌های متعدد به برنامه خود، سرعت آن برنامه كم شده و شما و سیستم را دچار اختلال خواهد كرد. در این مقاله ده افزونه كارآمد و بهینه شده را به شما معرفی خواهم كرد تا با توجه به كارایی آن را انتخاب كنید كه كدامین افزونه را مورد استفاده قرار می‌دهید.

بازیابی ایمیل‌هایم - RecoveryMyEmail

نرم‌افزار Outlook یك برنامه بزرگ مدیریتی است و همین امر باعث می‌شود تا كاربر خواسته یا ناخواسته گهگاهی اشتباهاتی بزرگ را انجام دهد. معمولاً با خراب شدن فایل PST مربوط به Outlook همه چیز به یكباره از بین خواهد رفت و نتیجه آن نیز از دست دادن كلی اطلاعات است. اگر خوش شانس باشید برنامه مخصوص مایكروسافت به نام PST repair tool می‌تواند همه چیز را درست كند و فایل PST خراب شده را بازیابی كند.

برای دانلود این برنامه می‌توانید از این لینك استفاده كنید

http://support.microsoft.com/kb/272227


اما تجربه استفاده از این ابزار نتیجه خوبی را به من نشان نداد، لابد چون من آدم خوش شانسی نبوده و نتیجه برای من منفی بوده، اما شاید شما خوش شانس باشید؛ تست كنید، شاید همه چیز درست شد. به هر حال موضوع این است كه ضرر نخواهید كرد. معمولاً در چنین شرایطی مال‌باخته به هر ریسمانی چنگ می‌زند تا شاید ثمری داشته باشد.
اما برای افزاد بدشانس مثل من ابزار بهتری نیز وجود دارد، نرم‌افزار بازیابی ایمیل‌هایم – RecoveryMyEmail می‌تواند فایل‌های خراب شده PST و همچنین DBX را بازیابی كند. تصویر شماره یك تصویری است كه هنگام فرایند امدادرسانی این افزونه گرفته شده است.

برای دانلود این افزونه می‌توانید از این آدرس استفاده كنید:

http://www.recovermyemail.com 


استفاده از این افزونه بسیار آسان و سریع است و در بسیاری از موارد هیچ وابستگی به شانس افراد ندارد، این افزونه حتی می‌تواند دفترچه تلفن و یا تقویم درست شده از ایام و مناسبت‌های كاربر را نیز بازیابی كند.

در حال حاضر نسخه 5.6.8.189 آن قابل دانلود است و امكان نصب بر روی انواع ویندو 2000، ویندوز XP، ویندوز 2003، ویندوز ویستا، ویندوز 7 و ویندوز 2008 نیز محیاست. همچنین این افزونه قابلیت نصب بر روی انواع Outlook‌های نسخه‌های 2000، 2002، 2003، 2007 و 2010 و حتی Outlook Express را نیز دارد. اما متأسفانه این افزونه رایگان نیست و در دو نسخه استاندارد با قیمت 29.95 دلار و نسخه تكنیكال با قیمت 44.95 دلار عرضه می‌شود.

پیگیری ایمیل - E-mail Follow-up
نرم‌افزار outlook به شما اجازه می‌دهد هنگام ارسال ایمیل، گزینه یادآوری را نیز اضافه كنید و سپس می‌توانید گزینه یادآوری را به بخش برنامه‌های روزانه خود اضافه كنید. اما اگر شما هم مثل من به چیزی بیش از این نیاز دارید باید از برنامه Email_followup استفاده كنید، این برنامه را می‌توانید از آدرس http://www.mapilab.com/outlook/email_followup دریافت كنید. پس از نصب این افزونه شما می‌توانید مشخص كنید زمان پاسخ‌دهی به یك ایمیل چه زمانی باشد و یا اگر گیرنده ایمیل به شما پاسخی نداد این افزونه به شما یادآوری خواهد كرد كه هنوز جوابی از ایمیل ارسال شده دریافت نشده است. تصویر شماره دو نمایی از امكانات این افزونه را نشان می‌دهد.

در حال حاضر نسخه 1.9.2 آن قابل دانلود است و امكان نصب بر روی انواع ویندو 2000، ویندوز XP، ویندوز 2003، ویندوز ویستا، ویندوز 7 و ویندوز 2008 نیز محیاست. همچنین این افزونه قابلیت نصب بر روی انواع Outlook‌های نسخه‌های 2000، 2002، 2003، 2007 و 2010 را نیز دارد. اما متأسفانه این افزونه رایگان نیست و در نسخه‌های تك‌كاربره، 5، 10، 25، 50 و 100 كاربره با قیمت‌های 24 دلار، 110، 190، 450، 800 و 1200 دلار عرضه می‌شود.

لوكین - Lookeen
با وجود بهبود در ویژگی‌های جست‌وجوی Outlook اما بسیاری از كاربران به افزونه Lookeen علاقه‌مند هستند. افزونه Lookeen می‌تواند با سرعت خیلی بالا در Outlook نامه، تماس، یادآوری و چیز‌های دیگر را بیابد. این افزونه حتی فایل‌های ضمیمه شده را نیز جست‌وجو می‌كند. در نتیجه جست‌وجو عملیات‌هایی از قبیل پیش‌نمایش، حذف، انتقال و غیره را برای شما محیا می‌كند.
این افزونه را می‌توانید از آدرس http://.lookeen.net دانلود كنید.

در حال حاضر نسخه 3.7.1.4454 آن قابل دانلود است و امكان نصب بر روی انواع ویندوز XP، ویندوز ویستا و ویندوز 7 نیز محیاست همچنین این افزونه قابلیت نصب بر روی انواع Outlook‌های نسخه‌های 2003، 2007 و 2010 را نیز دارد. اما متأسفانه این افزونه رایگان نیست و نسخه تك‌كاربره آن با قیمت 39.80 دلار و در تعداد‌های بالا همراه با تخفیف عرضه می‌شود.

زوبنی - Xobni

ممكن است برای همه ما اتفاق بیفتد: قرار جلسه كاری بین شما و چند همكار دیگر به تأخیر افتاده است اما زمان جدید آن هنوز به شما اعلام نشده اما با افزونه Xobni این قرار ملاقات بین تمام افراد به اشتراك گذاشته خواهد شد. از این آدرس اقدام به دانلود این افزونه كنید: https://www.xobni.com. این افزونه پس از نصب در برنامه Outlook در كنار پنجره اصلی ایمیل قرار می‌گیرد و مكالمات اخیر مربوط به ایمیل جاری كه دریافت شده و یا نمایش داده می‌شود را نشان می‌دهد. در واقع آخرین وقایع مربوط به كاربر و یا ایمیل و یا قرار‌های ملاقات روزانه و وظایف كاری را به صورت جمعی نمایش می‌دهد. به تصویر شماره چهار توجه كنید.

در حال حاضر نسخه 2 این افزونه قابل دانلود است و امكان نصب بر روی انواع ویندوز XP، ویندوز ویستا و ویندوز 7 نیز محیاست همچنین قابلیت نصب بر روی انواع Outlook‌های نسخه‌های 2003، 2007 و 2010 را نیز دارد. خوشبحتانه نسخه ساده آن با امكانات كمتر به صورت رایگان ارائه شده است و نسخه Pro آن با قیمت 7.99 دلار عرضه می‌شود.

دسته‌بندی ساده - SimplyFile

با تمام تلاش‌هایی كه در طول روز انجام می‌دهم برای دسته‌بندی ایمیل‌ها و خالی نگه داشتن صندوق پیام‌ها اما همچنان با اینباكس شلوغی روبرو هستم. سعی كرده‌ام ایمیل‌ها را توسط ساختن پوشه‌های متعدد دسته‌بندی كنم و ایمیل‌ها را به پوشه‌های مخصوص به خود منتقل كنم، اما در بسیاری از مواقع در این جابجایی‌ها اشتباهاتی رخ می‌دهد و باعث گم شدن ایمیل‌ها می‌شود.

با استفاده از افزونه SimplyFile این دسته‌بندی بهینه‌تر خواهد شد، با كمی آموزش ( آموزش به برنامه SimplyFile نه آموزش خودتان) به راحتی و با یك كلیك می‌توانید ایمیل مورد نظر را به محل مورد نظر منتقل كنید و جلوی تمام خطا‌های جابجایی را بگیرید چون با استفاده از این افزونه انتخاب صحیح مسیر اول به شما نمایش داده خواهد شد. (قابل توجه كاربران جی‌میل: این افزونه از سرویس Google Docs پشتیبانی نمی‌كند و با جی‌میل مشكل دارد.) این افزونه را می‌توانید از این آدرس دریافت كنید: http://www.techhit.com/SimplyFile

در حال حاضر نسخه 3.0 آن قابل دانلود است و امكان نصب بر روی انواع ویندوز XP، ویندوز ویستا و ویندوز 7 نیز محیاست همچنین این افزونه قابلیت نصب بر روی انواع Outlook‌های نسخه‌های 2003، 2007 و 2010 را نیز داراست. اما متأسفانه این افزونه رایگان نیست و نسخه تك‌كاربره آن با قیمت 49.95 دلار و در تعداد‌های بالا همراه با تخفیف عرضه می‌شود.

زمان‌بندی ایمیل - Email Scheduler
به راحتی می‌توانید نرم‌افزار Outlook را زمان‌بندی كنید، یعنی می‌توانید بگویید در چه روزی و در چه زمانی ایمیل مورد نظر شما از Outlook خارج شود، با این تنظیم Outlook قبل از زمان تعیین شده ایمیل شما را ارسال نخواهد كرد. اگر قصد دارید پیام‌های متعدد در زمان‌های مشخص به افراد معلومی ارسال كنید، به ابزاری بیشتر از آنچه تاكنون داشته‌اید نیاز دارید، افزونه زمان‌بندی ایمیل، توانایی كامل و دقیقی در ایجاد برنامه زمان‌بندی ایجاد وقفه بین ایمیل‌ها را دارد و به شما اجازه می‌دهد فایل‌های متعدد و یا حتی چندین پوشه را به ایمیل ضمیمه و ارسال كنید.

این افزونه را باید از آدرس: http://www.mapilab.com/outlook/toolbox/email_scheduler.html دریافت كنید، اگر چه این افزونه یك نرم‌افزار انتخابی است اما قبل از دانلود باید بدانید كه از نرم‌افزار‌های Outlook Express و Exchange Client پشتیبانی نمی‌كند.

امكان نصب این افزونه بر روی انواع ویندوز 2000، ویندوز XP، ویندوز 2003، ویندوز ویستا، ویندوز 7 و ویندوز 2008 محیاست همچنین قابلیت نصب آن بر روی انواع Outlook‌های نسخه‌های 2000، 2003 و 2007 نیز امكان‌پذیر است. اما متأسفانه این افزونه رایگان نیست و در نسخه‌های تك‌كاربره، 5، 10، 25، 50 و 100 كاربره با قیمت‌های 24 دلار، 110، 190، 450، 800 و 1200 دلار عرضه می‌شود.

سازماندهی موارد ارسال شده - Sent Item Organizer
گاهی اوقات ممكن است یك افزونه به نرم‌افزار شما قابلیتی را اضافه نكند، اما تأثیر مثبتی در روند كار شما داشته باشد. افزونه Sent Item Organizer یكی از همین افزونه‌هاست، این افزونه با اضافه كردن انعطاف‌پذیری به بخش ایمیل‌های ارسال شده به Outlook به كاربران اجازه می‌دهد تا به سادگی با تعریف قوانین ساده، تمام ایمیل‌های ارسال شده را دسته‌بندی كنید.
برای دریافت این افزونه از این آدرس می‌توانید استفاده كنید: http://www.sperrysoftware.com/outlook/sent-items-organizer.asp

در حال حاضر نسخه 4.0 آن قابل دانلود است و امكان نصب بر روی انواع ویندوز XP، ویندوز ویستا و ویندوز 7 محیاست همچنین این افزونه قابلیت نصب بر روی انواع Outlook‌های نسخه‌های 2000، XP، 2003، 2007 و 2010 را نیز داراست. اما متأسفانه این افزونه هم رایگان نیست و نسخه تك‌كاربره آن با قیمت 29.95 دلار و در تعداد‌های بالا همراه با تخفیف عرضه می‌شود.

افزودن آسان – Easy2Add
جالب‌ترین ابزار‌ها گاهی در كوچك‌ترین افزونه‌ها یافت می‌شود. پس از نصب افزونه Easy2Add یك آیكون در تسك به شما نمایش داده خواهد شد. زمانی كه می‌خواهید گزینه‌ای را به نرم‌افزار Outlook اضافه كنید كافیست بر روی آیكون آن كلیك كنید و آیتم مورد نظرتان را اضافه كنید. این تمام كاریست كه شما باید انجام دهید اما در پشت پرده، این افزونه كوچك است كه آیتم‌های شما را به نرم‌افزار Outlook اضافه می‌كند بدون اینكه شما مجبور باشید Outlook را باز كنید.
می‌خواهید برای روزی معین قرار ملاقات تعیین كنید، تنها كافیست افزونه Easy2Add را به كار ببرید بدون اینكه مجبور باشید نرم‌افزار Outlook را باز كنید و منتظر شوید نرم‌افزار و دیگر افزونه‌های آن اجرا گردند.

برای دریافت این افزونه كارآمد می‌توانید از این لینك استفاده كنید: http://www.easy2add.com
در حال حاضر نسخه 1.20.0104 این افزونه قابل دانلود است و امكان نصب بر روی انواع ویندوز XP، ویندوز ویستا و ویندوز 7 نیز محیاست همچنین این افزونه قابلیت نصب بر روی انواع Outlook‌های نسخه‌های XP، 2003، 2007 و 2010 را به شما می‌دهد. خوشبختانه این افزونه به صورت رایگان عرضه می‌شود.

چاقوی جیبی - PocketKnife Peek
افزونه چاقوی جیبی به شما اجازه می‌دهد كه ایمیل‌هایی كه محتوی آنها HTML است را در محیط متنی، بدون در نظر گرفتن احتمال اجرا شدن اسكریپت‌های مخرب مشاهده كنید. پس از نصب افزونه می‌توانید كلید این افزونه را در منوی استاندارد برنامه Outlook پیدا كنید. با توجه به تصویر شماره هفت متوجه محل مشاهده افزونه می‌شوید. برای دانلود این افزونه از این آدرس استفاده كنید: http://www.xintercept.com/peek/pkpeek.htm

در حال حاضر نسخه 1.3.0005 قابل دانلود است و امكان نصب این افزونه بر روی انواع ویندوز XP، ویندوز ویستا و ویندوز 7 محیاست و همچنین می‌توانید این افزونه را بر روی انواع Outlook‌های نسخه‌های 2000، XP، 2003، 2007 و 2010 نصب كنید و خوشبختانه این افزونه رایگان عرضه شده است.

پیام كوتاه - SMS
افزونه مایكروسافت SMS به كاربران اجازه می‌دهد كه پیامك متنی از طریق موبایل ارسال كنند. همچنین می‌توانید یك پیش‌نویس ذخیره كنید، به گروه‌های مختلفی ارسال داشته باشید، پیامك یا ایمیل را به دیگری و یا دیگران منتقل كنید و... . با این افزونه همه چیز برای اینكه پیامتان را به صورت ایمیل یا پیامك به گیرنده برسانید و یا حتی به لیست تماس‌های خود از طریق مادون قرمز، بلوتوث و یا حتی كابل USB متصل شوید، آماده است.

این افزونه را از سایت مایكروسافت از این مسیر http://www.microsoft.com/downloads/en/confirmation.aspx?FamilyID=240080b4-986e-4afb-ab21-3af2be63508b دریافت كنید.
امكان نصب بر روی انواع ویندوز 2003، ویندوز XP و ویندوز ویستا محیاست همچنین این افزونه قابلیت نصب بر روی انواع Outlook‌های نسخه‌های 2003 و 2007 را داراست. خوشبختانه این افزونه به صورت رایگان عرضه می‌شود.