نظرسنجی

شما از چه طریق با این سایت آشنا شدید؟


پر بيننده ترين مطالب

معرفی كتاب

مفاهیم بنیادی كار با تكنولوژی جاواتعداد بازدیدکنندگان 7599 بازدید نسخه چاپی

نسرین بختیاری-  شما  هم از آن دست افرادی هستید كه به دنیای كامپیوتر و ارتباطات و بالاخص انواع زبان‌های برنامه‌نویسی علاقه‌مندید اما در عین حال به دنبال برنامه‌ای ساده‌تر و جدیدتر از C++، بیسیك یا فورتون می‌گردید و می‌خواهید كه با كمك جاوا به هدفتان برسید و برنامه‌های كاربردی خود را در سطح وب پیاده‌سازی كنید. همانطور كه می‌دانید جاوا یك برنامه شی‌گراست كه شركت سان مایكروسیستمز آن را ابداع كرده است.

زبان جاوا شبیه به C++ است اما مدل شی‌گرایی آسان‌تری دارد و از قابلیت‌های سطح پایین كمتری پشتیبانی می‌كند.  در زمان اجرا نیز، زمانی كه این اشیا در استفاده زیاد طولانی نباشند، برنامه‌نویس مسئول بازگرداندن این حافظه است. جاوا برای نوشتن انواع برنامه‌ها مناسب بوده و ضریب اطمینان عملكرد برنامه‌های نوشته شده به این زبان بالاست.  یكی از بزرگ‌ترین خصوصیات زبان جاوا آن است كه با وجود كامپایلری بودن، وابسته به سیستم‌عامل خاصی نیست و قابلیت اجرا روی هر رایانه با هر سیستم‌عاملی را دارد. 

در واقع كامپایلر جاوا، كدهای برنامه را مستقیما به زبان ماشین حقیقی تبدیل نمی‌كند، بلكه آن را به یك زبان میانی تبدیل می‌كند كه زبان یك ماشین مجازی به نام (java virtual machine)jvm است. این ماشین مجازی روی هر رایانه با هر سیستم‌عاملی كه نصب باشد، قابلیت اجرای برنامه‌های جاوا را خواهد داشت. با فراگیری كتاب مفاهیم بنیادی كار با جاوا علاوه بر دستیابی به زبانی جدید، قادر به برنامه‌نویسی تحت وب و سخت‌افزارهای مختلف مانند موبایل می‌‌شوید.

این كتاب برای كاربرانی است كه می‌خواهند با استفاده از تكنولوژی كد باز (open sourse) برنامه‌های كاربردی خود را در سطح وب پیاده‌سازی كنند و آموزش گام به گام و مصور را برای افرادی است كه آشنایی چندانی با جاوا  ندارند فراهم می‌كند و  مفاهیم آن را از پایه برای كاربران علاقه‌مند توضیح می‌دهد.

چنانچه فكر می‌كنید نمی‌توانید تنها از طریق كتاب  این آموزش‌ها را فرا بگیرید این كتاب مرجع خوبی است زیرا از امكانات دیگر آن CDای است كه به همراه  كتاب در اختیار دوستداران برنامه‌نویسی قرار می‌گیرد كه شامل تمام ابزارهایی است كه درطول مطالعه و بررسی احتیاج داریم. كانون نشر علم با همراهی انتشارات نگین دانش امكان بهره‌مندی شما از زبان ساده این  كتاب را فراهم كرده است.